Hyundai Tucson

I theksuar impresionues dhe sportiv

I theksuar impresionues dhe sportiv

Grila gjashtëkëndore e veçantë e Hyundai është përshtatur me fenerët e teknologjisë së përparuar, parakolpin e skalitur në mënyrë të përsosur dhe nxjerr një pamje të fortë dhe të goditur.  

Përfundimisht atletik

Përfundimisht atletik

Karakteristikat e tij dalluese dhe pamja e goditur atletike janë një kombinim natyror i funksionalitetit, stabilitetit dhe sofistikimit.

Dizajni aerodinamik

Dizajni aerodinamik

Me qëndrueshmërinë e tij gjatë shpejtësive të mëdha dhe strukturën e përparuar të shasisë, Tucson shpalos inxhinieri inovative fluide në dizajnin e gjeneratës së re, e cila ofron një përvojë superiore dhe të pakrahasueshme. Falë performancave të përmirësuara,  nivelit të lartë të koeficientit të rezistencës ndaj ajrit dhe funksioneve të përparuara, prej tani mund të jetoni në më shumë komoditet dhe vetëbesim gjatë gjithë kohës dhe kudo.

Siguri e përmirësuar

Siguri e përmirësuar

Tucson garanton siguri superiore dhe udhëtim të ëmbël. Me funksionet e reja aktive të sigurisë, me çelikun e përparuar të fortësisë së lartë dhe falë procesit të derdhjes së nxehtë, ofron siguri e cila është pararojë në klasin e saj.

Motor 1.6 T-GDi me kambio me tufë të dyfishtë dhe 7 nivele shpejtësie

Motor 1.6 T-GDi me kambio me tufë të dyfishtë dhe 7 nivele shpejtësie

Hyundai ka zhvilluar një kambio impresionuese me tufë të dyfishtë me 7 nivele shpejtësie. Në kombinim me motorin 1.6 T-GDi kjo kambio ofron përvojë dinamike të ngarjes dhe ekonomi të përmirësuar në harxhimin e karburantit. 

Cenovnik, tehničke karateristike, brošura

Dokument Naziv Link
PDF Dokumenti | 70.39MB Broshura e Tucson

www.hyundai.al përdor cookies (biskotat) dherespekton privacinë tua! Nei përdorimcookies për qëllime të ndryshme siç ështëfunksionaliteti i faqes në internet, përpërvoja sa më të mirë përdoruese, përintegrimin me rrjetet sociale. Duke vazhduar vizitën tuaj në faqen tonë tëinternetit, ju pranoni që përdorni cookies, por jo edhe të dhënat personale.