Bilanci i 6 mujorit, Hyundai Albanian Motor Company vijon të ruajë vendin e parë për numrin e makinave të shituara në treg

Në analizën e 6 mujorit që lamë pas, Hyundai Albanian Motor Company renditet në vendin e parë për numrin e makinave të shituara dhe të dorëzuara, duke vijuar të ruajë vendin e parë në treg. Theksojmë se në krahasim me 6 mujorin e vitit të shkuar ( ku sërish mbanim vendin e parë ), kemi nje rritje me 35% këtë 6 mujor.


Me një showroom të ri, modele ekskluzive dhe oferta speciale ky 6-mujor ka qënë një sukses i madh, duke e bërë Hyundain brandin më të pëlqyer në Shqipëri.

Duke filluar nga Tucson, Kona, Santa Fe e deri tek modelet elekrike Kona, IONIQ Electric apo IONIQ 5, secili prej tyre ka pasur një feedback pozitiv duke u përqafuar nga shqiptarët, qofshin këta individë apo edhe biznese.

Hyundai ka bërë një rifreskim të të gjitha modeleve të tij si në dizajn, po ashtu edhe në teknologji dhe siguri, duke ofruar për cdo klient një dizajn fantastik, me të gjitha sistemet e asistencës ndaj shoferit, por edhe komoditetin maksimal teksa udhëton.

Faleminderit që zgjidhni Hyundai!
Faleminderit që na besoni!
#HyundaiFamily

Najnovije

Povratak na listu

www.hyundai.al përdor cookies (biskotat) dherespekton privacinë tua! Nei përdorimcookies për qëllime të ndryshme siç ështëfunksionaliteti i faqes në internet, përpërvoja sa më të mirë përdoruese, përintegrimin me rrjetet sociale. Duke vazhduar vizitën tuaj në faqen tonë tëinternetit, ju pranoni që përdorni cookies, por jo edhe të dhënat personale.