Dizajn i jashtëzakonshëm.

Me linjat e tij të mprehta dhe përmasat tërheqëse, Bayon i ri vërtet dallohet nga turma. Atraktiv dhe i rafinuar, ai kombinon në mënyrë elegante trashëgiminë SUV të vlerësuar me çmime të Hyundai me një interpretim vizualisht mahnitës të filozofisë së re të dizajnit Sensuous Sportiness.

Art nga e gjithë Evropa i frymëzuar nga modeli BAYON.

Për të festuar premierën botërore të BAYON, ne ftuam 9 artistë nga e gjithë Evropa për të krijuar vepra unike të artit të frymëzuara nga dizajnet e tij. Ideja për fushatën lindi nga karakteristikat unike të modelit: është modeli i parë Hyundai i zhvilluar posaçërisht për Evropën dhe dizajni i tij dallues, i cili përmban identitetin e dizajnit të Hyundai "Sportiness Sensuous", shërben si një burim frymëzimi artistik.

Pjesa e jashtme

MEleganca e fuqishme e filozofisë Sensuous Sportiness.

Me pamjen e tij të mprehtë dhe integrimin e elementeve të rafinuar të dizajnit SUV të Hyundai, BAYON krijon një mesazh të fuqishëm dhe elegant të dizajnit. Unike dhe e sigurt, linjat e forta dhe dritat në formë shigjete janë një interpretim i gjallë i filozofisë së dizajnit të Hyundai për Sportivitetin Sensuous, i cili përcaktohet nga harmonia midis proporcionit, arkitekturës, përsosjes dhe teknologjisë.

Pjesa e jashtme
Pjesa e përparme.

Pjesa e përparme.

Fenerët në formë shigjete dhe grila e gjerë e radiatorit janë në harmoni me hyrjet elegante të ajrit dhe dritat e ngushta LED të ditës në krye dhe së bashku krijojnë një pamje unike në pjesën e përparme të automjetit.

Pjesa anësore.

Pjesa anësore.

Pamja dinamike tërheq syrin me karakteristika të forta grafike, një formë të fuqishme të shtyllës C dhe një profil sportiv në formë pyke

Pjesa mbrapa.

Pjesa mbrapa.

Kombinimi i dritës së pasme LED në formë shigjete është i lidhur me një vijë të kuqe të habitshme. Të pozicionuara larg anash, ato theksojnë përshtypjen vizuale të gjerësisë.

Dizajn i fuqishëm SUV.

BAYON ndan elementët kryesorë të dizajnit me anëtarët e tjerë të familjes SUV Hyundai. Ashtu si fenerët me dy pjesë me fenerët e plotë LED dhe tregues të veçuar nga dritat e drejtimit të ditës (DRL) të vendosura më lart për një pamje të veçantë.

Grilë e fuqishme e gjerë.

Grila e gjerë me elementët e saj të lëngshëm të dizajnit drejtkëndor, të ndezur në fund, krijon një qëndrim të fortë së bashku me një parakolp të fortë të poshtëm dhe një pllakë argjendi tërheqëse rrëshqitëse.

Goma të stilizuara.

BAYON i ri është i disponueshëm me një zgjedhje elegante të gomave të aliazhit 16" ose 17".

Detaje të dallueshme.

I njohur nga çdo kënd. Profili përcaktohet nga kombinimi i shtyllës C në formë shigjete me parafango dhe harkun e gomave, duke theksuar pamjen unike të BAYON.

Dritat në formë shigjete si një nënshkrim i veçantë i dizajnit.

Kombinimi i dritës së pasme LED në formë shigjete vendos vërtet një pikëçuditëse në dizajnin ekspresiv të BAYON. Dizajnerët tanë i zhvendosën ato shumë anash për të krijuar një qëndrim më të gjerë.

Një SUV elegant crossover.

Me një dritare të gjerë të pasme, hapja në formë elegante ka një vijë të hollë horizontale që lidh dritat e pasme, duke nënvizuar faktin se kjo makinë urbane ka një frymë të theksuar sportive dhe shumë hapësirë.

Pjesa e brendshme.

Hapësirë e papritur.

Me një fokus të theksuar në komoditetin e pasagjerëve dhe hapësirën e shtuar të bagazheve, dizajnerët e Hyundai kanë krijuar një atmosferë të mirë dhe moderne në BAYON-in e ri. Dyert, të frymëzuara nga forma të natyrës, përqafojnë në mënyrë elegante tastierën e përparme. Forma e derës përshtatet në mënyrë të përkryer me një pjesë të panelit të instrumenteve dhe ndriçimi i ambientit LED krijon një theks blu delikate dhe të rafinuar në kabinë.

Pjesa e brendshme.

Dukshmëri dhe rehati e madhe.

Do t'ju pëlqejë pozicioni më i lartë i ndenjëseve ku komoditeti takohet me dizajnin, kështu që hyrja ose dalja nga sediljet e tekstilit me cilësi të lartë është e këndshme dhe e lehtë.

Konsolë e përparme elegante dhe me stil.

Skajet e lëmuara horizontale i japin konzollës së përparme të spikatur një pamje jokonvencionale me stil, duke theksuar dizajnin e lëmuar dhe të gjerë të konzollës së përparme.

Timoni sportiv me katër fole.

Qëndroni në kontroll dhe të lidhur me komandat në timonin sportiv.

Ekrane të mëdha të dyfishta të kombinuara vizualisht.

Paneli i kontrollit dixhital 10,25" dhe ekrani qendror me prekje kombinohen vizualisht për një pamje elegante të teknologjisë së lartë dhe prakticitet përfundimtar me funksionin e ekranit të ndarë.

Pult i shkëlqyer 10.25".

Për një pamje të theksuar të teknologjisë së lartë në kabinë, paneli i ri i dixhital me shkëlqim 10,25" shfaq informacionin kryesor të drejtimit aty ku shihet më mirë: përpara dhe në qendër. Mund ta modifikoni ekranin sipas dëshirave tuaja: shpejtësia juaj mund të shfaqet në mënyrë dixhitale dhe funksione të tjera.

Tre ngjyrat e modaliteteve të drejtimit.

Ndryshoni modalitetin për t'iu përshtatur disponimit tuaj. Në varësi të modalitetit të zgjedhur, do të merrni reagim të modifikuar të motorit, performancën e drejtimit dhe pikat e marsheve për përvoja të ndryshme drejtimi. Zgjedhja e ngjyrave të panelit të instrumenteve dixhitale ndryshon në varësi të mënyrës së drejtimit të zgjedhur. Ngjyra blu është për normale, jeshile për modalitetin Eko dhe e kuqe për modalitetin Sport.

Thekse delikate të brendshme për një atmosferë relaksuese.

Në BAYON-in e ri, koncepti i ngjyrave dhe dekorimeve të qeta me thekse delikate krijon një atmosferë të qetë që ju ndihmon të relaksoheni dhe të përqendroheni në drejtimin tuaj. Një shumëllojshmëri neutrale e përzgjedhur me kujdes e ngjyrave dhe materialeve të brendshme siguron përputhshmëri maksimale me gamën e ngjyrave të jashtme. Një brendshme tekstili tërësisht e zezë është standarde dhe dy kombinime të tjera ngjyrash janë opsionalisht të disponueshme.

Plotësisht e zezë.

Një klasik i përjetshëm: i thjeshtuar, por i hijshëm dhe me stil, është një zgjedhje definitive për ata që preferojnë ambiente të brendshme të qeta.

Ndriçimi i ambientit LED.

Udhëtimet gjatë natës krijojnë gjithmonë një përvojë të veçantë drejtimi. Ndriçimi delikat, blu i akorduar hollësisht i ambientit shton një nivel të këndshëm ndriçimi në udhëtimin tuaj.

E ndërtuar për rehati.

Dizajni sportiv dhe komoditeti qëndrojnë krah për krah në BAYON-in e ri: sediljet e tekstilit me cilësi të lartë garantojnë rehati maksimale në çdo udhëtim.                                        

Shprehu. Makina juaj. Ngjyrat tuaja.

Ju mund të zgjidhni nga një total prej 9 ngjyrash të jashtme për të plotësuar siluetën tërheqëse të BAYONA-s tuaj të re, duke përfshirë një ngjyrë të re: Mangrove Green Pearl. Përveç kësaj, opsioni i çatisë me ngjyra të ndryshme dhe mbulesat e pasqyrave të njëjta Phantom Black personalizojnë më tej kombinimet e ngjyrave për të krijuar një makinë që është vetëm për shijen tuaj.

Programoni një test drive / Kërkoni një vlerësim

www.hyundai.al përdor cookies (biskotat) dherespekton privacinë tua! Nei përdorimcookies për qëllime të ndryshme siç ështëfunksionaliteti i faqes në internet, përpërvoja sa më të mirë përdoruese, përintegrimin me rrjetet sociale. Duke vazhduar vizitën tuaj në faqen tonë tëinternetit, ju pranoni që përdorni cookies, por jo edhe të dhënat personale.