Linja N - sportivitet i jashtëzakonshëm.

Çojeni atë në nivelin tjetër me elementë të dizajnit tërheqës të marrë direkt nga seria N me performancë të lartë. Përveç një sërë veçorish ekskluzive të dizajnit, i10 N Line ofron gjithashtu një përvojë drejtimi me motorin opsional të fuqishëm 100 kf.

Linja N - sportivitet i jashtëzakonshëm.

PJESA E JASHTME

Dinamik dhe i besueshëm. Nga çdo kënd.

Mjafton një vështrim për të parë rrënjët garuese të i10 N Line. Përmirësimet e dizajnit të tij të jashtëm përfshijnë një grilë ekskluzive N dhe parakolp që kujtojnë pamjen dinamike të i30N revolucionar. Diagonalja goditëse e dritave LED të ditës krijon një përshtypje të fortë dhe, së bashku me rrotat ekskluzive të aliazhit 16 inç, thekson pamjen sportive të këtij modeli.

PJESA E JASHTME

N Line parakolp dhe grilë.

Pjesa e përparme e dizajnuar në mënyrë agresive përmban një parakolp sportiv dhe veshje të poshtme të trupit, si dhe një grilë unike N Line me thekse të kuqe.

Dritat unike LED gjatë ditës.

Dritat diagonale LED të ditës (DRL) dhe reflektori i ridizajnuar i fenerëve LED krijojnë një efekt të fortë sportiv si ditën ashtu edhe natën.

Dizajn i ri i guximshëm i ndriçimit

Kombinimi i përditësuar i dritave të pasme ka një pamje të ridizajnuar të dritës për një pamje edhe më dinamike dhe shikueshmëri më të mirë.

Personalizoni versionin tuaj perfekt.

Personalizoni pamjen tuaj të veçantë personale me një zgjedhje prej 6 ngjyrash të jashtme dhe një çati të zezë me dy ngjyra.

Fuqia e zgjedhjes.

Pjesa e brendshme

Hyni në një nivel krejtësisht të ri të sportit.

Uluni në kabinën e përmirësuar të i10 N Line dhe do të ndjeni menjëherë lidhjen e tij me motorsportin. Timoni ekskluziv dhe kutia e marsheve N Line janë përmirësuar me unaza të kuqe të ventilimit që përzihen në mënyrë të përkryer me fundin e zi të pultit. Sediljet sportive ofrojnë më shumë mbështetje për performancë më të mirë të drejtimit. Ato janë ridizajnuar me një pëlhurë të re me tre vija të kuqe dhe një model të ri dinamik dhe qepje në ngjyrë të kuqe kontrast.

Pjesa e brendshme

N Line timon lëkure.

Timoni N Line ka një fund lëkure të shpuar me qepje me kontrast të kuq dhe detaje metalike sportive.

Thekse dinamike të kuqe.

Brendësia bie gjithashtu në sy me unaza dinamike të kuqe rreth hapjeve të ajrit dhe një pëlhurë të re me tre vija të kuqe dhe një model me qepje të kuqe të kundërta në sedilje.

Pedale sportive metalike.

Pedalet sportive metalike rrisin përvojën dinamike të drejtimit. Ata kanë një përfundim metalik të krehur me jastëkë gome që nuk rrëshqasin për kontroll më të mirë gjatë drejtimit.

Leva e ndërrimit Sport N Line.

Ndërruesi N Line përmban thekse metalike sportive, një vijë të kuqe garuese dhe futje lëkure për kapje më të mirë dhe një ndjesi më të garës.

PERFORMANCA

Përmirësoni udhëtimin tuaj me performancën e drejtimit të N Line.

Linja i10 N disponohet me një motor ekskluziv 1-litërsh T-GDi me 3 cilindra me 100 PS dhe 172 Nm çift rrotullues ose me një motor 1.2 litërsh Mpi me 4 cilindra me 84 PS dhe 118 Nm çift rrotullues. Të dy motorët janë të disponueshëm me një transmetim manual me 5 shpejtësi. Përveç kësaj, T-GDi 1-litërsh sportiv ka komponentë të pezullimit dhe drejtimit të akorduar posaçërisht për një udhëtim të shpejtë dinamik dhe reagim më të shpejtë të drejtimit.

Motori 1.0 T- GDi .

Motori me 3 cilindra T- GDi i disponueshëm në linjën i10 N ofron maksimale forcë prej 74 kW (100 HP) me 4500 rrotullime në minutë . Konsumi karburant (cikli i kombinuar i testimit) për Hyundai i10 N Line për 1-litër T- GDi ul/100km është 5.4, dhe Emetimi i CO2 (cikli i kombinuar i testimit) ug/km është 123 (WLTP).

Listë çmimesh, karakteristika teknike, broshurë

Dokumenti Titulli Linku
PDF Dokumenti | 11.25MB Broshura i10

Programoni një test drive/Kërkoni një ofertë

www.hyundai.al përdor cookies (biskotat) dherespekton privacinë tua! Nei përdorimcookies për qëllime të ndryshme siç ështëfunksionaliteti i faqes në internet, përpërvoja sa më të mirë përdoruese, përintegrimin me rrjetet sociale. Duke vazhduar vizitën tuaj në faqen tonë tëinternetit, ju pranoni që përdorni cookies, por jo edhe të dhënat personale.