Sport i ripërcaktuar.

Dinamik, dallues dhe sensualisht sportiv - Tani me një dizajn të rifreskuar, i20 vendos standarde të reja në segmentin e tij me pamjen e tij dinamike që lë mbresa në rrugë.

Sport i ripërcaktuar.

Pjesa e jashtme

Le të theksojmë veçantinë e stilit

Elegant ,i20 i ri tani përmban elementë të rinj të dizajnit të jashtëm që theksojnë më tej stilin e tij sportiv falë profilit të ulët të çatisë dhe bazës së gjatë të gomave. Frymëzuar nga filozofia e dizajnit Sensuous Sportiness e Hyundai, është një kombinim harmonik i përmasave, stilit dhe teknologjisë me efikasitet energjetik.

Pjesa e jashtme
Nënshkrimi dinamik i dritës.

Nënshkrimi dinamik i dritës.

Fenerët e gjerë të të gjithë LED theksohen në mënyrë dinamike nga dritat e mprehta të ditës, të lidhura vizualisht me dritat e pasme, duke krijuar një pamje unike.

Përpara dhe në qendër: stil sportiv.

Përpara dhe në qendër: stil sportiv.

Parakolpi i ri dallues i përparmë është i përshtatur nga hyrje të spikatura të ajrit dhe një grilë e re e guximshme me një dizajn rrjetë të gjerë diagonale, duke krijuar një përshtypje të parë të fortë.

Një pamje e re e guximshme në pjesën e pasme.

Një pamje e re e guximshme në pjesën e pasme.

Dritat e kombinimit LED në formë Z që ndjekin linjën e dizajnit shtrihen vizualisht përgjatë kapakut të bagazhit duke krijuar një pamje vërtet unike. Parakolpi i pasmë i sapodizenjuar përmban thekse rrjetë argjendi në harmoni me nënshkrimin unik të dritës, duke bërë një hap të ri të guximshëm që rrezaton sportivitet nga çdo kënd.

Gjeni rrotat e duhura për stilin tuaj.

Zgjidhni nga dy modele të reja të rrotave të krijuara posaçërisht për të theksuar qëndrimin energjik të i20: rrota të reja 16 inç me aliazh të lehtë dhe rrota të reja 17 inç me aliazh të lehtë. Ekziston edhe një rrotë çeliku 15" me mbulesa gomash.

Gjeni rrotat e duhura për stilin tuaj.

Makina juaj. Ngjyrat tuaja.

Personalizojeni i20 për të pasqyruar stilin tuaj personal: për të plotësuar siluetën e saj tërheqëse, kjo makinë vjen me një gamë prej 8 ngjyrash po aq magjepsëse të jashtme për të zgjedhur. Tri ngjyrat e jashtme janë krejtësisht të reja: Lucid Lime Metallic, Lumen Grey Pearl dhe Meta Blue Pearl. Për më tepër, një çati e disponueshme me dy ngjyra Phantom Black ju lejon të shtoni edhe më shumë stil.

Makina juaj. Ngjyrat tuaja.

Dy ton çati .

Personalizojeni pamjen me opsionin opsional të stilit të çatisë me dy ngjyra në të zezë Phantom. Krijoni një makinë që përputhet në mënyrë të përkryer me shijen tuaj personale.

Dy ton çati .

Pjesa e brendshme

Kabinë me cilësi të lartë, të teknologjisë së lartë.

Brenda i20, dizajnerët e Hyundai kanë aplikuar një gamë të gjerë zgjidhjesh inovative estetike dhe teknike për të krijuar një atmosferë të ajrosur dhe moderne. Pjesa e brendshme është përmirësuar me një grup dixhital 4,2" si ndriçim standard dhe LED me shumë ngjyra të ambientit që mund ta ndryshoni sipas disponimit tuaj. Dhe për ndriçim më të mirë në makinë, në vend të llambave, teknologjia LED tani është instaluar në të gjithë kabinën.

Timoni sportiv me 4 fole .

Timoni sportiv me 4 fole .

Qëndroni në kontroll dhe lidheni me komandat në timonin sportiv.

Paneli elegant i kontrollit.

Paneli elegant i kontrollit.

Tehet elegante horizontale i japin pultit një pamje elegante jokonvencionale, duke theksuar dizajnin e lëmuar dhe të gjerë të pjesës së përparme. 

Shijoni komoditetin dhe stilin.

Shijoni komoditetin dhe stilin.

Uluni dhe shijoni udhëtimin. Me dimensionet e tij kompakte të jashtme, i20 ju jep shumë hapësirë të brendshme me sediljet e përparme sportive që kanë pjesë anash të theksuar dhe mbështetëse për këmbët për ta bërë çdo udhëtim më të rehatshëm.

Hapësirë e madhe e bagazhit.

Hapësirë e madhe e bagazhit.

Keni nevojë për një hapësirë ​​të madhe për transport? Një veçori praktike është se mund ta vendosni kapakun e bagazhit pas sediljeve të pasme për të përdorur në mënyrë optimale kapacitetin e ruajtjes së i20. Me një kapacitet bagazhi prej 352 litrash, i20 ofron shumë hapësirë ​​për ju dhe familjen tuaj për të paketuar për aventurat tuaja.

Lista e çmimeve, karateristikat teknike, broshura

Dokumenti Titulli Linku
PDF Dokumenti | 2.52MB Broshura i20

Programoni një test drive / Kërkoni një vlerësim

www.hyundai.al përdor cookies (biskotat) dherespekton privacinë tua! Nei përdorimcookies për qëllime të ndryshme siç ështëfunksionaliteti i faqes në internet, përpërvoja sa më të mirë përdoruese, përintegrimin me rrjetet sociale. Duke vazhduar vizitën tuaj në faqen tonë tëinternetit, ju pranoni që përdorni cookies, por jo edhe të dhënat personale.