Sistem zanor superior dhe lidhje plotësisht pa tel.

Shijoni më shumë komoditet të ofruar nga pasqyrimi me valë i ekranit të telefonit në ekranin me prekje 8 inç dhe karikimi pa tel dhe transferimi i të gjitha opsioneve të ekranit me prekje në smartphone. Sistemi premium i zërit i disponueshëm me tetë altoparlantë BOSE® ofron më shumë kënaqësi, thjesht ndizeni dhe këndoni.

Wireless karikimi .

Wireless karikimi .

Shijoni lidhjen e telefonit tuaj celular pa kabllo - karikimi dhe transferimi me valë për të gjitha ekranet me prekje dhe pasqyrimi me valë në ekranin me prekje 8 inç.

Portat USB .

Portat USB .

Lidhja dhe karikimi i pajisjeve portative USB me i20-n tuaj nuk ka qenë kurrë më i lehtë se tani me portat USB-C në pjesën e përparme dhe të pasme të makinës - thjesht lidhni dhe luani.

Tingulli Premium Bose® sistem .

Shijoni një përvojë të mrekullueshme audio me sistemin premium të zërit Bose® i20. Me tetë altoparlantë, duke përfshirë një subwoofer, është projektuar për të vazhduar me stilin sportiv të makinës, duke ofruar një përvojë tingulli po aq dinamike sa drejtimi i i20.

Tingulli Premium Bose® sistem .

Duke u lidhur

Lidhja më e mirë në klasë.

Shijoni teknologjinë inteligjente më të fundit me ekrane të mëdha 10,25 inç të kombinuar vizualisht të dyfishtë me funksionalitet të ekranit të ndarë. Dhe me Bluelink Connected Car Services, ju mund ta kontrolloni makinën tuaj nga telefoni inteligjent - ose me zë. Ai sjell lidhje pa probleme direkt në i20 me njohjen e zërit në internet dhe veçori që e bëjnë makinën tuaj më të përshtatshme dhe të këndshme.

Grup dixhital i shkëlqyer 10,25 inç.

Grup dixhital i shkëlqyer 10,25 inç.

Për një pamje edhe më të teknologjisë së lartë në kabinë, grupi i shkëlqyer dixhital 10,25 inç shfaq informacionin thelbësor të drejtimit ku mund ta shihni më mirë: përpara dhe në qendër. Mund ta modifikoni ekranin sipas dëshirës: mund të shfaqni shpejtësinë në mënyrë dixhitale, rrjedhën e energjisë (vetëm 48 V) ose funksionet Smart Sense.

Ekran qendror me prekje 10,25''.

Ekran qendror me prekje 10,25''.

i20 ju ofron teknologji inovative që e bën jetën më të lehtë. Ekrani i tij opsional me prekje 10,25” integron funksionet e navigimit 3D, mediave dhe lidhjes.

Ekran i shkëlqyer me prekje 8 inç.

Ekran i shkëlqyer me prekje 8 inç.

Ekrani me prekje 8" përmban gjithashtu pasqyrimin e telefonit inteligjent pa tel, duke ju lejuar të lidhni dhe pasqyroni lehtësisht smartfonin tuaj nëpërmjet Apple CarPlay ose Android Auto.

Shërbimet e makinave të lidhura Bluelink.

Bluelink, sistemi i lidhur i makinave të Hyundai, përdor telematikën e integruar për të ofruar shërbime të fundit të Hyundai live, të tilla si trafiku i drejtpërdrejtë ose parkimi në rrugë. Me aplikacionin Bluelink, mund të kyçni dhe zhbllokoni nga distanca i20 ose të gjeni makinën tuaj kur nuk e mbani mend saktësisht se ku është parkuar. Aplikacioni do t'ju dërgojë gjithashtu një alarm nëse dikush përpiqet të depërtojë. Dhe nëse doni të dini nëse presioni juaj i gomave është në rregull, kjo do t'ju tregojë gjithashtu.

Drejtimi i lidhur.

Drejtimi i lidhur.

Drejtimi i lidhur do të thotë që itinerari nuk llogaritet më nga procesori brenda pajisjes së navigimit, por nga një server i fuqishëm brenda cloud Hyundai. Pse është më mirë? Sepse mundëson parashikim më të saktë të trafikut, përcaktim më të saktë të kohës së mbërritjes dhe rillogaritje më të besueshme të itinerarit,

Udhëzim gjatë miljes së fundit.

Udhëzim gjatë miljes së fundit.

Mund t'ju duhet të parkoni i20-n tuaj diku përpara se të arrini destinacionin tuaj aktual. Nëse jeni në një distancë prej 200 m - 2 km, mund të dorëzoni navigimin e makinës në aplikacionin Bluelink. Me realitetin e shtuar (AR), telefoni juaj më pas do t'ju drejtojë saktësisht se ku dëshironi të shkoni.

Informacioni i drejtpërdrejtë i çmimit të karburantit.

Gjeni karburantin shpejt dhe me një çmim të mirë - mbulimi i shërbimit të shitjes së karburantit i përditësuar vazhdimisht ofron çmimet aktuale të karburantit dhe informacionin e vendndodhjes - thjesht prekni ekranin për të vendosur zgjedhjen tuaj si destinacion.

Parkimi në rrugë dhe jashtë saj.

Gjeni një vend parkimi më shpejt - dhe shijoni parkimin më efikas pa stres. Kjo veçori ju ndihmon të gjeni dhe krahasoni opsionet e parkimit në kohë reale në garazhe dhe parkingje, si dhe në vendet e parkimit në rrugë.

Parashikimi i Motit.

Dëshironi të dini se si është moti në rrugën tuaj? Me shërbimin e motit të drejtpërdrejtë, mund të ndiqni gjithmonë informacionet më të fundit të motit për vendndodhjen tuaj aktuale, destinacionin ose qytetet e preferuara.

Paralajmërim për kamerën e shpejtësisë.

Një shërbim gjithëpërfshirës me sinjalizime për kamerat e shpejtësisë fikse dhe celulare. Kështu që ju mund të përqendroheni në drejtimin e sigurt, të sigurt dhe relaksues.

Informacion mbi trafikun.

Shkoni atje më shpejt. Me informacionin e trafikut në kohë reale të Hyundai, ju merrni rrugët më të mira sipas kushteve mbizotëruese - si dhe vlerësimet më të sakta të kohës së mbërritjes.

POI drejtpërdrejt.

Kërkimi për një adresë, POI (pika e interesit) ose një kombinim i të dyjave nuk ka qenë kurrë i lehtë. Falë kërkimit të tekstit falas, gjithmonë mund të gjeni vendin që kërkoni.

Bluelink® .

Bluelink® .

Bluelink® ofron lidhje pa probleme dhe veçori inteligjente që e bëjnë drejtimin tuaj më të përshtatshëm.

Asistent parkimi.

Hyni në hapësira të ngushta parkimi me lehtësi falë Ndihmës së Parkimit (PA): shijoni parkimin gjysmë autonom të mbështetur nga një sërë sensorësh dhe softuerësh.

Mënyrat e humorit.

Me modalitetet e humorit, shijoni tingujt e këndshëm të ambientit gjatë udhëtimeve të gjata ose në trafikun e orëve të pikut. 6 pamje të ndryshme zanore jashtë linje janë të disponueshme për të dëgjuar dhe për t'u çlodhur.

LA LISTE integrimi.

Po kërkoni një restorant të mrekullueshëm pas një udhëtimi të gjatë? LA LISTE, tani e disponueshme në i20, rekomandon vend më të mirë për të qenë në zonën e tuj aktuale.

Kontrolli i automjetit me njohjen e zërit.

Kontrolli i automjetit me njohjen e zërit.

Aktivizoni i20 VRVC duke shtypur butonin e bisedës dhe kontrolloni me zërin tuaj ajrin e kondicionuar, temperaturën, ngrohësit e sediljeve dhe më shumë funksione të makinës.

eCall.

eCall.

Siguria juaj është prioriteti ynë kryesor. Me gjeneratën e dytë eCall të bazuar në rrjetin 4G, i20 sinjalizon automatikisht shërbimet e urgjencës dhe u jep atyre vendndodhjen e makinës në rast aksidenti të rëndë.

Listë çmimesh, karakteristika teknike, broshurë

Dokumenti Titulli Linku
PDF Dokumenti | 2.52MB Broshura i20

Programoni një test drive / Kërkoni një vlerësim

www.hyundai.al përdor cookies (biskotat) dherespekton privacinë tua! Nei përdorimcookies për qëllime të ndryshme siç ështëfunksionaliteti i faqes në internet, përpërvoja sa më të mirë përdoruese, përintegrimin me rrjetet sociale. Duke vazhduar vizitën tuaj në faqen tonë tëinternetit, ju pranoni që përdorni cookies, por jo edhe të dhënat personale.