Një ndihmë e fuqishme për konsumin optimal të karburantit

ONA Hybrid kombinon kënaqësinë e përshpejtimit elektrik me konsumin jashtëzakonisht të favorshëm të karburantit.
Fuqia e tij hibride shumë efikase kalon pa probleme midis motorëve benzinë dhe elektrikë në varësi të situatës së drejtimit.
Pavarësisht nëse jeni duke ecur përpjetë ose jeni duke vozitur ngadalë dhe lehtë, KONA Hybrid tërësisht i ri është gjithmonë gati për t'iu përgjigjur me një mori opsionesh që i përshtaten drejtimit tuaj.

Një ndihmë e fuqishme për konsumin optimal të karburantit

Motor benzine.

Motori me benzinë ​​hibride me katër cilindra 1.6 litra i kalibruar posaçërisht jep 105 kf me efikasitetin më të mirë në kategori.

Elektrik motorri.

KShijoni përshpejtimin elektrik me një fuqi maksimale të motorit prej 32 kW dhe një çift rrotullues maksimal të motorit prej 170 Nm me përshpejtim mbresëlënës që në fillim.

Bateri polimer litium-jon.

Bateria me fuqi të lartë 1,32 kWh ka karakteristika superiore të ngarkimit/shkarkimit, duke maksimizuar si drejtimin elektrik ashtu edhe ruajtjen e energjisë.

Kambio me 6 shpejtësi me tufë të dyfishtë.

Transmisioni inovativ me tufë të dyfishtë (DCT) ofron një udhëtim të qetë për një përvojë vërtet të këndshme.

Listë çmimesh, karakteristika teknike, broshurë

Dokumenti Titulli Linku
PDF Dokumenti | 0.71MB Broshura KONA e re 2023

www.hyundai.al përdor cookies (biskotat) dherespekton privacinë tua! Nei përdorimcookies për qëllime të ndryshme siç ështëfunksionaliteti i faqes në internet, përpërvoja sa më të mirë përdoruese, përintegrimin me rrjetet sociale. Duke vazhduar vizitën tuaj në faqen tonë tëinternetit, ju pranoni që përdorni cookies, por jo edhe të dhënat personale.